Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o březí samičku

26. 7. 2008
Už jsem zde měla tolik otázek ohledně březosti , porodu, péče o březí samičku atp.. A tak jsem hledala v knihách nové informace a našla jsem ! :) Tak tady to máte ! ↓

Že je vše samička březí, se v prvních čtyřech týdnech vůbec neprojeví!! Pokud byla nakryta bez vašeho vědomí, těžko se můžete jejímu stavu přizbůsobit! Nemusí vás to , ale nijak znepokojovat, protože březí morče nepotřebuje v zásadě žádné speciální zacházení. Ale doporučuje se:

Obrázek “http://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/anired04_pulse_next.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Buďte při zvedání samičkys opatrní.Lepší je vyhnout se přenášení!
Obrázek “http://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/anired04_pulse_next.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Pokud máte děti , tak i jemu vysvětlete, že v těchto týdnech nesmí mazlíčka chovat a mačkat, ale jenom jemně hladit!
Obrázek “http://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/anired04_pulse_next.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Dávejte morčeti potravu bohatou i vitaminy, nebo vitaminy přidávejte ke krmení.
Obrázek “http://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/anired04_pulse_next.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Rozhodně nerušte každodení běhání v bytě či na zahradě, protože morčata velmi rádi běhají i ve vysokém stupni březosti. Jenom nejsou ráda naháněna, napříkald na zahradě :)
Obrázek “http://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/anired04_pulse_next.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Samičku oddělte od samečka¨krátce před termínem porodu. Již 12 hodin po porodu může být totiž znovu nakryta!!Kromě toho sameček svou dotěrností odpoutává pozornost samičky od mláďat natolik, že se nemůže věnovat péči o ně!
Porod morčete:

Obrazek


Obrazek