Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbava

9. 3. 2008

Miska:

Nejlepší je těžká kameninová nebo betonová,protože jí tak snadno nepřeklopí, když do ní lezou.Taky si některá morčátka popletou misku se záchodem, ale to se nedá nic jiného dělat než misku umýt a znovu naplnit !:)

Jesličky:

Seno se dává morčátkům do jesliček, protože to , které leží, obvykle znečistí.Jen pozor na to, aby morčátko do ejsliček nevlezlo, tzedy jesličky musí být dost velké, aby mohlo morčátko vylézt. Já používám velkou závěsnou kouli, kde dám seno. Je to bezpečné a zároveň se při tom morčátko protáhne !:)

Záchod:

Z umělé hmoty trojúhelníkového tvaru se prodává v obchodech a je určen taky pro králíky a má výhodu, že se nemusí čistit celý příbytek tak často, pokud se ho morčátka ovšem naučí používat!

Další:

Pokud máte v příbytku dostmísta, můžete morčátkům dát do kotce kus cihly, plochý kámen nebo kachličku na obroušení drápků. Nebo také květináč, na ketrý morčátka rády lozí,když tam vidí něco na zoubek !:)

Přenoska:

Je vhodné mít po ruce přenosku pro příležitostné cestování. Je to mnohem pohodlnější než mít morčátko v krabici. Přenoska by měla být dobře prodyšná , prostorná a raděj neprůhledná , aby morčátko nemělo stres. Důležitré je pevné držátko a bezpečené zavírání!

Výběh :

(viz.: tady)

Obrazek